Afslutning af tagsagen

Dato:
08/10 - 2012

Tag projektet er ved at gå på held og stillads bliver nedtaget i uge 41. Vi mangler kun de fejl og mangler som er pointeret ved aflevering af projektet.

 Vi er meget tilfredse med det nye tag og håber snart at have det finansielle på plads.

 

Har du spørgsmål eller kommentarer, så send dem endelig til os.

 

Bestyrelsen 

Kommentarer:
Unsomteemty
- 03/11 - 2013

nogen nyheder?

Bestyrelsen
- 13/11 - 2012

De 2 kommentarer er noteret og vi har givet info videre til entreprenøren. Stillads kom op for at lave huller i murværk.

Per Christensen
- 31/10 - 2012

Jeg undrer mig over at der nu igen sættes stiladser op omkring BKDV 24 i gården her 31/10/2012. Hvad går det ud på ? Mvh Per

Venlig hilsen Peder Bruun Madsen
- 29/10 - 2012

Hængslerne på vores loftdør er bøjede så branddøren slet ikke kan lukke. Om det nu er håndværkene der er skyld i det, er ikke til at vide. Men da det er en branddør skal den selvfølgelig kunne lukke helt i. Det er bestyrelsens ansvar at den kan det. Vi havde også en lang træstige, som nu er væk. Desuden har tagfolkene glemt en ladvogn, den ligger på trappen til boilerrummet.

Skriv kommentar

Felter med * skal udfyldes.

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen er ikke til akutte henvendelser - du må forvente, at der kan op til en uge før du modtager et svar. Hvis henvendelsen er akut kontakt da vicevært eller administrator.

Kontakt for gæstelejlighed
For lån af gæstelejlighed send en mail til udleje@ef-birkedommervej.dk.

Kontakt for ekstra opgangsnøgle
Hvis du kunne tænke dig en ekstra opgangsnøgle kontakt viceværten.

 

 

Felter med * skal udfyldes.

Katrine Søborg Høyer
Formand

katrine@ef-birkedommervej.dk

Tanni Iversen
Bestyrelsesmedlem

tanni@ef-birkedommervej.dk

Rikke Sophie Tolsgaard
Bestyrelsesmedlem

rikke@ef-birkedommervej.dk

David Fjelstrup
Bestyrelsesmedlem

david@ef-birkedommervej.dk

Anne Pedersen
Bestyrelsesmedlem

anne@ef-birkedommervej.dk

Jacob Bjarke Hansen Hicks
Bestyrelsesmedlem

jacob@ef-birkedommervej.dk