Bestyrelsens beretning 2014

Dato:
12/06 - 2014

Kære alle,

 

Bestyrelsens beretning kan læses via linket her ovenfor.

 

Med venlig hilsen

Jette J. Bertholdt

Projektchef

Kobbervej 8, 2730 Herlev

Telefon:

(+45) 44 57 03 40

Direkte:

(+45) 58 58 70 30

E-mail:

jjb@lea.dk  

Web:

www.lea.dk   

Dokumenter

Download

Kommentarer:
René Lintrup
- 10/08 - 2014

Hej Torben. Punktet blev drøftet på generalforsamlingen. Det har været en udfordring for bestyrelsen at få en glidende overgang fra ISTA til Brunata. Den nye leverandør havde valgt at bruge estimerede tal i stedet for at kontakte ISTA, og samtidig var der tillige indtastet forkert i deres opgørelsestal, hvilket gav nogle forkerte opgørelser. Dette er der dog rådet bod på med den reviderede opgørelse med korrekte tal fra ISTA. Bestyrelsen har netop besluttet at lade en ekstern rådgiver gennemgå fordelingstallene efter vores renovering af tag, så dette også vil afspejles i næste års opgørelse.

Torben Wolff
- 09/08 - 2014

Jeg kan læse i beretningen at der er afholdt møde med Brunata omkring vand og varme aflæsning. Er jeg den eneste der har rod i rengskabet med vandforbruget ? OG er der evt. noget nyt omkring forvirringen i opgørelserne fra Brunata ?

Skriv kommentar

Felter med * skal udfyldes.

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen er ikke til akutte henvendelser - du må forvente, at der kan op til en uge før du modtager et svar. Hvis henvendelsen er akut kontakt da vicevært eller administrator.

Kontakt for gæstelejlighed
For lån af gæstelejlighed send en mail til udleje@ef-birkedommervej.dk.

Kontakt for ekstra opgangsnøgle
Hvis du kunne tænke dig en ekstra opgangsnøgle kontakt viceværten.

 

 

Felter med * skal udfyldes.

Kim Just Petersen
Bestyrelsesmedlem

kim@ef-birkedommervej.dk

Jacob Bjarke Hansen Hicks
Bestyrelsesmedlem

jacob@ef-birkedommervej.dk

Katrine Søborg Høyer
Bestyrelsesmedlem

katrine@ef-birkedommervej.dk

Simon Krog
Næstformand Bestyrelsesmedlem

simon.k@ef-birkedommervej.dk

Patrick Sommer
Bestyrelsesmedlem

patrick@ef-birkedommervej.dk

Anne Pedersen
Bestyrelsesmedlem

anne@ef-birkedommervej.dk