Cykelværksted

Dato:
23/03 - 2014

I cykelkælderen er der nu indrettet et cykelværksted med ophæng, lys, papir, skraldespand, vand mv, så man kan reparere sin cykel i tørvejr med ordentlig lys og arbejdsstilling. 

Værkstedet er blevet indrettet på initiativ fra en beboer i foreningen, som bad bestyrelsen om at godkende og finansiere projektet, hvorefter han stod for indretningen. Tak til Nick for det gode initiativ! Vi håber at værkstedet bliver til glæde og gavn for alle beboere. 

Mvh. Bestyrelsen

Kommentarer:

Ingen kommentarer

Skriv kommentar

Felter med * skal udfyldes.

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen er ikke til akutte henvendelser - du må forvente, at der kan op til en uge før du modtager et svar. Hvis henvendelsen er akut kontakt da vicevært eller administrator.

Kontakt for gæstelejlighed
For lån af gæstelejlighed send en mail til udleje@ef-birkedommervej.dk.

Kontakt for ekstra opgangsnøgle
Hvis du kunne tænke dig en ekstra opgangsnøgle kontakt viceværten.

 

 

Felter med * skal udfyldes.

Katrine Søborg Høyer
Formand

katrine@ef-birkedommervej.dk

Tanni Iversen
Bestyrelsesmedlem

tanni@ef-birkedommervej.dk

Rikke Sophie Tolsgaard
Bestyrelsesmedlem

rikke@ef-birkedommervej.dk

David Fjelstrup
Bestyrelsesmedlem

david@ef-birkedommervej.dk

Anne Pedersen
Bestyrelsesmedlem

anne@ef-birkedommervej.dk

Jacob Bjarke Hansen Hicks
Bestyrelsesmedlem

jacob@ef-birkedommervej.dk