Mavebøjninger - februar 2009
Cykel og multimaskine i brug - februar 2009
Motionsrummet - juni 2015

Vi har i foreningen, et motionsrum, som ejere og lejere kan benytte. Du skal tage kontakt til vores administrator som opkræver 40 kr. for at bruge det om måneden. De giver os besked og du vil så få udleveret en nøgle.

 

HUSK: Brug af maskiner og udstyr i motionsrummet er på eget ansvar.

 

Motionsrummet blev senest istandsat februar 2009 i forbindelse med gårddag arrangeret af bestyrelsen.

Maskiner og udstyr indkøbes og forsøges vedligeholdt løbende.


Der er i juni 2015 indkøbt nyt udstyr til glæde for alle brugere af motionsrummet.
Der findes per 10.06.2015 blandt andet følgende (se også billeder herunder):

  • Multimaskine (indkøbt juni 2015)
  • Bænk og stander til bænkpres (indkøbt juni 2015)
  • Bænk til mavebøjninger (indkøbt juni 2015)
  • Kondi-/motionscykel (indkøbt februar 2009)
  • Cross trainer (indkøbt februar 2009)
  • Frie vægte og vægtstang (indkøbt juni 2015)
  • Stand til frie vægte samt stand til vægtstænger (indkøbt juni 2015). 
  • Frie håndvægte (indkøbt februar 2009 og juni 2015)
  • Diverse måtter (indkøbt februar 2009)

 

Billedgalleri juni 2015:

  

 

 Løse vægte

 

 

Billedgalleri februar 2009:

 

 

Kontakt

Kontakt bestyrelsen
Benyt formularen nedenfor til at sende en mail til bestyrelsen. Formularen er ikke til akutte henvendelser - du må forvente, at der kan op til en uge før du modtager et svar. Hvis henvendelsen er akut kontakt da vicevært eller administrator.

Kontakt for gæstelejlighed
For lån af gæstelejlighed send en mail til udleje@ef-birkedommervej.dk.

Kontakt for ekstra opgangsnøgle
Hvis du kunne tænke dig en ekstra opgangsnøgle kontakt viceværten.

 

 

Felter med * skal udfyldes.

Kim Just Petersen
Bestyrelsesmedlem

kim@ef-birkedommervej.dk

Jacob Bjarke Hansen Hicks
Bestyrelsesmedlem

jacob@ef-birkedommervej.dk

Katrine Søborg Høyer
Bestyrelsesmedlem

katrine@ef-birkedommervej.dk

Simon Krog
Næstformand Bestyrelsesmedlem

simon.k@ef-birkedommervej.dk

Patrick Sommer
Bestyrelsesmedlem

patrick@ef-birkedommervej.dk

Anne Pedersen
Bestyrelsesmedlem

anne@ef-birkedommervej.dk